Sponsorzy TOPR: bp, plus, pzu, skoda, salewa Sponsorzy TOPR: bp, plus, pzu, skoda, salewa
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Tatra's Rescue Service in the Tatra Mountains Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Tatra's Rescue Service in the Tatra Mountains
TOPR - Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Tatra Volunteer Search and Rescue

Nagłówki RSS
partner ratownictwa
śmigłowcowego
Poczta

Obsługa poczty TOPR

Formularz dla ratowników do pobrania.

SYSTEM WEWNĘTRZNY

Aktualne warunki w Tatrach
System Monitoringu Pogody TOPRKronika TOPR 20.07.2014
Nadesłał Andrzej Marasek   
22.07. 2014

Miniony tydzień to okres wzmożonej pracy ratowników tatrzańskich. Niestety doszło też do kolejnego wypadku śmiertelnego w górach.

Wtorek 15.07 w godzinach popołudniowych TOPR zostaje powiadomiony o wypadku turystycznym poniżej Przełęczy Między Kopami, gdzie poważnemu urazowi stawu skokowego uległa turystk z Działdowa. Ranną za pomocą śmigłowca ewakuowano do zakopiańskiego szpitala.

W trakcie działań w rejonie Przeł. Między Kopami na Centralę TOPR spływa kolejne zgłoszenie  o wypadku turystycznym w masywie Skrajnego Granata. Podczas podejścia od Czarnego Stawu Gąsienicowego odpadła od łańcuchów do podstawy ściany młoda 24-letnia turystka, ponosząc śmierć na miejscu. Ratownikom pozostał smutny obowiązek transportu zwłok.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 22.07. 2014 )
Czytaj całość...
Kronika TOPR 14.07.2014
Nadesłał Adam Marasek   
15.07. 2014

Połowa lipca. W Tatrach wakacyjny tłok. Na drodze do Morskiego Oka niezmiennie rzeka  turystów. Na innych popularnych szklakach nieco luźniej, tym bardziej, że pogoda nie zawsze dopisywała. Ratownicy mieli trochę pracy.

Poniedziałek, 7.07

O godz. 19.15 do TOPR-u zadzwonił turysta informując, że wraz z 5-letnim synem wybrał się z Hali Gąsienicowej do 5-ciu Stawów. Zgubił szlak, z góry widzi schronisko w Stawach, wydaje mu się , że jest gdzieś na Kozim Wierchu. Na dodatek dziecko nie ma już sił dalej wędrować. Przed dwudziestą w tamten rejon wystartował śmigłowiec.  Z jego pokładu nie udało się odnaleźć poszukiwanych turystów. Przy kolejnym nalocie ratownicy dostrzegli machającego do nich białym podkoszulkiem turystę, w masywie….. Wielkiej Buczynowej Turni. Po desancie w pobliżu turystów, założono im uprzęże ewakuacyjne i wraz z ratownikami wciągnięto na pokład będącego w zawisie śmigłowca. W Zakopanem na rodzica czekał już patrol policji. 40-letniego turystę ze Zduńskiej Woli przesłuchano w celu określenia, czy nie naraził dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. W związku z tym wypadkiem pojawia się jeszcze większa prośba do rodziców wędrujących z dziećmi po tatrzańskich szlakach, by przed wyruszeniem w góry zastanowili się, czy wybrana przez nich trasa jest bezpieczna dla ich dziecka i czy podoła ono trudom wycieczki.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 15.07. 2014 )
Czytaj całość...
Kronika TOPR 7.07.2014.
Nadesłał Adam Marasek   
08.07. 2014

Za nami pierwszy tydzień lipca. W Tatrach tłumy turystów, którzy wędrują po wszystkich szlakach. Zasłabnięcia, upadki, poślizgnięcia, poszukiwania zaginionych turystów, zdarzały się prawie codziennie. Działo się. Ratownicy mieli sporo pracy. Niestety znów doszło do śmiertelnego wypadku.

Poniedziałek 30.06. 

O godz. 13.26 powiadomiono ratowników, że na szlaku do Jaskini Mroźnej zasłabła turystka. Ratownicy po udzieleniu I pomocy sprowadzili turystkę do drogi w Dol. Kościeliskiej i samochodem przewieźli ją do Zakopanego.

Środa 2.07.

Tuż po 6-tej rano do TOPR zadzwonił jeden z grotołazów informując, że  o godz. 6-tej minęła godzina alarmowa dla dwójki grotołazów, którzy dnia poprzedniego o godz. 15-tej weszli do Jaskini Czarnej z zamiarem przejścia całego ciągu jaskini i wyjścia północnym otworem. O godz. 7.45 5-cio osobowa grupa ratowników została przewieziona śmigłowcem pod płn. otwór, a druga 7-mio osobowa grupa ratowników została przetransportowana pod otwór południowy.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 15.07. 2014 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>


Wyszukiwarka

Morskie Oko - Rysy

Morskie Oko - Rysy


Morskie Oko - Mnich

Morskie Oko - Mnich


Dolina 5 Stawów Przedni Staw

Dolina Pięciu Stawów Polskich - Przedni Staw


Dolina 5 Stawów

Dolina Pięciu Stawów Polskich - Buczynowa Dolina


Kasprowy - Dolina Gąsienicowa

Kasprowy - Dolina Gąsienicowa


Kasprowy - Dolina Goryczkowa

Kasprowy - Dolina Goryczkowa


Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska


Konto Bankowe TOPR:
ING Bank Śląski nr 58 1050 1722 1000 0023 0273 1175

 

TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSW


Sponsorzy TOPR:
PZU Skoda Plus BP Salewa


statystyka statystyka