Sponsorzy TOPR: bp, plus, pzu, skoda, salewa Sponsorzy TOPR: bp, plus, pzu, skoda, salewa
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Tatra's Rescue Service in the Tatra Mountains Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Tatra's Rescue Service in the Tatra Mountains
TOPR - Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Tatra Volunteer Search and Rescue

Nagłówki RSS
partner ratownictwa
śmigłowcowego
Poczta

Obsługa poczty TOPR

Formularz dla ratowników do pobrania.

SYSTEM WEWNĘTRZNY
Get Adobe Flash player
Aktualne warunki w Tatrach
System Monitoringu Pogody TOPR

KOMUNIKAT LAWINOWY TOPR
Stopień zagrożenia lawinowego:
UMIARKOWANY
więcej>>
Avalanche danger level:
MODERATE
more>>Kronika TOPR 14.04.2014
Nadesłał Adam Marasek   
15.04. 2014
Za nami kolejny wiosenny tydzień, który, jak to w kwietniu, przyniósł w Tatrach bardzo zmienną pogodę, od opadów śniegu po piękne słońce. Narciarze wysokogórscy wykorzystywali jeszcze w miarę dobre warunki śniegowe w wyższych partiach Tatr, dokonując już chyba jednych z ostatnich tej zimy narciarskich wycieczek i ekstremalnych zjazdów. Ratownikom tydzień minął dość spokojnie. Zanotowano tylko kilka interwencji.
Czytaj całość...
Warsztaty Skiturowe i XVII Memoriał Piotra Malinowskiego w Ski-alpinizmie
Nadesłał Jan Krzysztof   
08.04. 2014

ImageNajwiększe, najbardziej znane Polskie zawody w narciarstwie wysokogórskim odbędą się w tym roku z końcem kwietnia, tradycyjnie w rejonie Hali Gąsienicowej. Tam też zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski oraz rozstrzygnie się klasyfikacja Pucharu Polski.

Impreza rozpocznie się już w piątek 25 kwietnia w Murowańcu, gdzie wydawane będą pakiety startowe, a na wieczornej odprawie zaprezentowana zostanie trasa i wymogi sprzętowe.

W sobotę o 10.00 sportowcy wyruszą na piękną i ciekawą trasę prowadzącą przez pięć tatrzańskich przełęczy – Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią.

Dla amatorów przygotowana zostanie łatwiejsza wersja prowadząca  przez Liliowe, Beskid, Suchą Przełęcz i Karb. Start i meta zawodów usytuowane będą na Hali Gąsienicowej w okolicy schroniska.

W sobotę po zawodach również w Murowańcu odbędzie się zakończenie zawodów, rozdanie nagród i impreza kończąca sezon zimowy.

Partnerem strategicznym zawodów jest LOTTO a głównym sponsorem firma DYNAFIT – wiodący producent sprzętu ski-turowego. Dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowe koszulki i opaski ufundowane przez firmę Dynafit, wyprodukowane specjalnie na nasze zawody (seria limitowana!), a na zwycięzców czekają foki firmy POMOCA i bony do zrealizowania w sklepach Dynafit/Salewa. Wśród wszystkich zawodników rozlosujemy także atrakcyjne upominki od LOTTO.

A kilka dni przed zawodami dla amatorów ski-alpinizmu mamy coś specjalnego:

 WARSZTATY SKITUROWE - 21-23 kwiecień 2014

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 08.04. 2014 )
Czytaj całość...
Kronika TOPR 7.04.2014
Nadesłał Adam Marasek   
08.04. 2014
Za nami pierwszy tydzień kwietnia, który zafundował turystom i narciarzom pogodową „przeplatankę”: trochę słońca, trochę deszczu (a w górach nawet śniegu), jednak ogólnie - bardzo wiosenną pogodę. Ratownicy mieli trochę pracy.
W środę, 2.04, po godz. 15, na prośbę Centrum Powiadamiania Ratunkowego ratownicy TOPR-u przetransportowali z rejonu Choćkowskiego do szpitala mieszkańca Zakopanego, którego podczas prac leśnych przywaliło drzewo, powodując urazy klatki piersiowej i jamy brzusznej.
W piątek, 4.04, w godz. popołudniowych, na prośbę żony zaniepokojonej brakiem kontaktu telefonicznego z mężem poszukiwano mężczyzny, mieszkańca Gostynina, który rano miał udać się na wycieczkę na Giewont. Ratownicy natrafili na „zgubę” w dolnej części Dol. Strążyskiej.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>


Wyszukiwarka

Morskie Oko - Rysy

Morskie Oko - Rysy


Morskie Oko - Mnich

Morskie Oko - Mnich


Dolina 5 Stawów Przedni Staw

Dolina Pięciu Stawów Polskich - Przedni Staw


Dolina 5 Stawów

Dolina Pięciu Stawów Polskich - Buczynowa Dolina


Kasprowy - Dolina Gąsienicowa

Kasprowy - Dolina Gąsienicowa


Kasprowy - Dolina Goryczkowa

Kasprowy - Dolina Goryczkowa


Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska


Konto Bankowe TOPR:
ING Bank Śląski nr 58 1050 1722 1000 0023 0273 1175

 

TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSW


Sponsorzy TOPR:
PZU Skoda Plus BP Salewa


statystyka statystyka