TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA

 

IV Dni Lawinowo - Skiturowe

IV Dni Lawinowo - Skiturowe 09-10 kwietnia 2016

Wiosną, w Dolinie Pięciu Stawów, odbędą się Dni Lawinowo-Skiturowe. Podczas wydarzenia można będzie skorzystać z darmowych szkoleń: lawinowych, skiturowych, turystyki zimowej, nawigacji i pierwszej pomocy w górach.

Odbędą się także testy zimowego sprzętu górskiego, ciekawe wykłady i symulacja lawinowej akcji ratunkowej. Na uczestników czeka wiele niespodzianek, poczęstunek, profesjonalna kadra instruktorów, gotowa odpowiedzieć na każde pytanie, a dodatkowo zabawa w znakomitym towarzystwie.  


Ci, do których szczęście szczególnie się uśmiechnie, mają szansę na wygranie cennych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów.
Duża frekwencja podczas poprzednich edycji świadczy o tym, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie niosą z sobą góry zimą.   Dni Lawinowo-Skiturowe to doskonała okazja by zapoznać się z tym tematem oraz powtórzyć lub zweryfikować pod okiem profesjonalistów już posiadane umiejętności.
 Szczególny nacisk położony jest na kwestię bezpieczeństwa lawinowego, jako głównego zagrożenia zimowego: niezbędne wyposażenie,  posługiwanie się specjalistycznym sprzętem, wybór odpowiedniej drogi wycieczki.

Góry zimą oferują fantastyczne możliwości spędzania czasu-  warto umieć bezpiecznie korzystać z ich uroków.

                                                                                          
Zapraszamy.


Organizatorzy:
5+Szkoła Górska
Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

kontakt:
tel. +48 535 184 435
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.dnilawinowe.pl

 

Fundacja TOPR

  

Aplkacja Ratunek

 

www.bezpieczniewgory.pl

exte end ext