TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA

 

TPN: Uwaga, w piątek (17.06) duże utrudnienia w dojeździe do Morskiego Oka

W związku z budową ronda w okolicach przejścia granicznego na Łysej Polanie, o którym informowaliśmy już wielokrotnie, w piątek (17 czerwca) wystąpią w tym rejonie duże utrudnienia w ruchu pojazdów. Na ten dzień zaplanowano układanie asfaltu. Ruch będzie odbywał się wahadłowo – oczekiwanie na przejazd może sięgać ok. 30 min. Parking na Łysej Polanie (który w związku z remontem parkingu na Palenicy Białczańskiej przeznaczony jest obecnie głównie dla autokarów) będzie jutro zamknięty.

W związku z powyższym prosimy:

1. Osoby udające się na Słowację o omijanie przejścia granicznego na Łysej Polanie.
2. Osoby pozostające na dłuższym wypoczynku o przełożenie wycieczek startujących z Palenicy Białczańskiej na inny dzień.
3. Przewodników tatrzańskich oraz grupy zorganizowane o przesunięcie zaplanowanych wycieczek do Morskiego Oka na inny dzień. W przypadku niemożliwości zmiany planów wycieczkowych należy zaplanować powrót autokaru na kwaterę lub skorzystać z parkingu po stronie słowackiej. Trzeba liczyć się również z koniecznością pieszego przejścia już od Łysej Polany, gdyż autokar może nie mieć możliwości przejazdu do Palenicy Białczańskiej.


W razie pytań zalecamy kontakt z informacją turystyczną Parku tel. (+48) 18 20 23 300, (+48) 18 20 63 799, e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Fundacja TOPR

  

Aplkacja Ratunek

 

www.bezpieczniewgory.pl

exte end ext