TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA

 

PAMIĘTAMY O KARŁOWICZU 2017- cykl wydarzeń już 7 i 8 lutego!

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz  portal skiturowezakopane.pl, kontynuując zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycję, organizują w rocznicę śmierci Mieczysława Karłowicza 7 i 8 lutego 2017 cykl wydarzeń mających upamiętnić postać tego wielkiego kompozytora i miłośnika gór – pt. Pamiętamy o Karłowiczu 2017.

DZIEŃ I

7 lutego, we wtorek organizujemy rajd pieszy i skiturowy pod Kamień Karłowicza, by tam oddać hołd zmarłemu artyście. Podczas wycieczki licencjonowani przewodnicy, prowadzący grupy, będą poruszać tematy bezpieczeństwa w górach. Przy Małym Kościelcu, podobnie jak w zeszłym roku, zorganizujemy mały happening dla uczczenia pamięci Karłowicza.

DZIEŃ II

Natomiast 8 lutego, w środę, w restauracji Villa Toscana (ul. H. Sienkiewicza 10) o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie podczas którego postać Karłowicza będzie punktem wyjścia do dyskusji nt. turystyki górskiej, bezpieczeństwa w górach oraz hipotermii z udziałem następujących osób: Zofii Bachledy, Jana Krzysztofa, Sylweriusza Kosińskiego, Andrzeja Bachledy oraz Wojciecha Szatkowskiego.

IDEA

Wydarzeniami w ramach akcji “Pamiętamy o Karłowiczu 2017” chcemy nie tylko przybliżyć postać tego wielkiego kompozytora, miłośnika gór i fotografii oraz ocalić ją od zapomnienia, ale także propagować tematykę bezpieczeństwa w górach i uczulać na to, że natura 100 lat temu a dzisiaj kryje w sobie te same niebezpieczeństwa, których powinniśmy być świadomi i których ryzyko dzięki postępowi technologicznemu możemy minimalizować.

KONTAKT:

Zapisy na bezpłatną wycieczkę skiturową wystartują na portalu skiturowezakopane.pl 1 lutego o godzinie 10:00 - Wycieczka jest przeznaczona dla osób, które miały już kontakt ze skituringiem i znają jego podstawy

Udział w dyskusji 8 lutego jest również bezpłatny.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

PRZYJACIELE EVENTU

PARTNERZY: TOPR, TPN, Muzeum Tatrzańskie, restauracja Villa Toscana,  Skitour School, Fotosceny, Widmo

PATRONI MEDIALNI: Tygodnik Podhalański,Watra.pl, Podhale24, Infogram, Małopolska online

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/157299724768596/?notif_t=plan_user_associated&notif_id=1485516718464086

Mieczysław Karłowicz

Fundacja TOPR

  

Aplkacja Ratunek

 

www.bezpieczniewgory.pl

exte end ext