TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA

 

KRONIKA TOPR 25.11.2018

To był najprawdopodobniej  pierwszy tegoroczny tydzień, w którym ratownicy TOPR nie wyruszali z pomocą w góry. Doszło tylko do jednej interwencji w Kuźnicach.

Sobota. 24.11.

O godz. 11.56 Centrum powiadamiania Ratunkowego poprosiło TOPR o interwencje w Kuźnicach, gdyż w tym czasie wszystkie karetki pogotowia były na interwencjach w terenie.  4-ro osobowa ekipa ratowników wyruszyła do Kuźnic, gdzie na pomoc oczekiwała nieprzytomna kobieta. Ratownicy przystąpili do udzielania I pomocy. Kilka minut później na miejsce zdarzenia dojechała karetka pogotowia i jej załoga przejęła od ratowników dalsze czynności.

Miniony tydzień ratownicy wykorzystali na szkolenie przed sezonem zimowym, który wkrótce się rozpocznie. Aktualnie na szkoleniu lawinowym na lodowcu Stubai w Austrii przebywają ratownicy- przewodnicy psów lawinowych wraz ze swoimi psami.

Na najbliższy tydzień w Tatrach przewidywane są dość niskie temperatury a w pierwsze dni tygodnia ma tam spaść około 30 cm śniegu. Na Podhalu  również będą kilkustopniowe ujemne temperatury, co pozwoli na zaśnieżanie tras. Spodziewane są również niewielkie opady śniegu. Większe opady spodziewane są w przyszłym tygodniu. Czas  już przygotować do pierwszych zjazdów  narty i deski snowboardowe. Skitourowcy niech szykują sprzęt i formę do pierwszych wycieczek.

                                                                Adam Marasek 

Fundacja TOPR

Fundacja TOPR

  

Aplkacja Ratunek

 

www.bezpieczniewgory.pl

exte end ext