Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
TOPR.pl
Przekaż 1,5% podatku na działalność TOPR.
TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA
Komunikat TPN ‼️ Na wniosek Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR, z powodu wysokiego zagrożenia lawinowego (4 stopień!) szlaki turystyczne:
 
❎ Palenica Białczańska - Morskie Oko
❎ Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Pięciu Stawów
 
SĄ ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA!
 
 
 
‼️ Parkingi na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie są nieczynne, transport konny wstrzymany jest do odwołania. Do odwołania nie prowadzimy również sprzedaży biletów wstępu na teren TPN.
 
ODRADZAMY WSZELKIE WYJŚCIA W GÓRY!
 
Turysto! TPN stara się dostarczyć Ci informacje o warunkach na szlakach oraz o potencjalnych zagrożeniach. Zrób z nich użytek. Twoje bezpieczeństwo zależy od Ciebie i Twoich decyzji. Bądź rozważny. Dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków!
Więcej informacji w komunikacie turystycznym TPN: https://tpn.pl/zwiedzaj oraz komunikacie lawinowym TOPR: https://lawiny.topr.pl/
 
UWAGA❗️❗️❗️
W związku z utrzymującymi się opadami śniegu wraz z mocnym wiatrem, sytuacja lawinowa w Tatrach nadal będzie się pogarszała. Apelujemy o zaniechanie działalności górskiej powyżej górnej granicy lasu!
Odradzamy wycieczki drogą do schroniska przy Morskim Oku oraz doliną Roztoki do dol. Pięciu Stawów Polskich.
Narciarzy jeżdżących na Kasprowym Wierchu prosimy o pozostanie wyłącznie na przygotowanych trasach narciarskich!!!

Od 4 do 9 grudnia 2022 przebywa w Zakopanem z wizytą studyjną grupa przedstawicieli różnych organizacji z Albanii w ramach ochotniczej grupy poszukiwawczo – ratowniczej, którzy maja stanowić zalążek organizacji ratownictwa górskiego w tym górzystym kraju. Wizyta, szkolenie prowadzone przez instruktorów TOPR, oraz podstawowe wyposażenie, które nasi goście otrzymali jest możliwe dzięki realizacji przez TOPR projektu współfinansowanego w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

Polska pomoc

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznaj pracę ratownika TOPR - wylicytuj Dzień z ratownikami Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - kwota w całości zasili zbiórkę na rzecz walki z sepsą prowadzoną podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie:

  • śniadanie w siedzibie TOPR
  • oprowadzenie po siedzibie z wprowadzeniem w specyfikę pracy ratowników i innych osób zatrudnionych w TOPR
  • odwiedziny w bazie śmigłowca Sokół
  • przejazd lub wycieczka do tatrzańskiego schroniska wraz z obiadem w schronisku
  • poznanie pracy ratowników TOPR
  • pamiątkowe zdjęcie z ratownikami.

Zwycięzca aukcji może zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Oprócz dnia pełnego atrakcji czekać będzie także zestaw gadżetów Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzień odwiedzin w TOPR do ustalenia po wygraniu aukcji.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/dzien-z-ratownikami-topr-13152870271

 

 

Niektórzy Kurierzy Tatrzańscy byli również ratownikami TOPR. Zachęcamy do wsparcia finansowego budowy pomnika

SKODA
SALEWA
PLUS
ICAR
BP
...

TOPR realizuje w 2022 roku zadanie publiczne pod tytułem: utrzymanie gotowości ratowniczej oraz prowadzenie działań ratowniczych w Tatrach o wartości 195.000zł.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Wartość wsparcia 180.000zł.Polska

DOFINANSOWANO ZE SRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA


NAZWA PROGRAMU LUB DOTACJI

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich na Terenie Tatr oraz pasma Spisko – Gubałowskiego, w celu zapewnienia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach poprzez utrzymanie gotowości ratowników górskich, utrzymanie obsługi administracyjnej oraz opracowywanie i udostępnianie komunikatów lawinowych.

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich poprzez utrzymanie gotowości operacyjnej śmigłowca ratowniczego będącego w dyspozycji TOPR oraz wykonywanie z jego użyciem ratownictwa górskiego na obszarze Tatr, pasma Spisko – Gubałowskiego, oraz na wezwanie innych służb na obszarach górskich w szczególności południowej Małopolski.

DOFINANSOWANIE 12 266 902 zł