Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
TOPR.pl
Przekaż 1% podatku na działalność TOPR.
TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA

Monitoring

pogody w tatrach

...
Morskie Oko
widok na Rysy
...
Dolina Pięciu Stawów Polskich
widok na Przedni Staw
...
Dolina Chochołowska
widok na Wołowiec
KALENDARZ TOPR 2022 -Kupując wspieracie ratownictwo w Tatrach
Tradycyjnie, jak co roku, zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie ratownictwa w Tatrach, proponując w zamian rzecz niezwykle bliską naszemu sercu - kalendarz TOPR na 2022 rok. Pozycja ta, wypełniona jest zdjęciami dokumentującymi naszą pracę, wykonanymi w trakcie wypraw ratunkowych, poszukiwań czy górskich patroli.
Ostatni rok był szczególny, odnotowaliśmy ponad 1000 wypraw ratunkowych. W samych miesiącach wakacyjnych zanotowaliśmy ponad 40% więcej wypadków w stosunku do lat poprzednich. Wrzesień i październik to z kolei kilkanaście nocnych wypraw po turystów, którzy zagubili się w wysokich partiach gór. Wszystkie te działania odbywały się w cieniu pandemii i związanych z tym wymogów sanitarnych.
 
Mamy nadzieję, że kalendarz znajdzie w Waszym domu odpowiednie miejsce, przypomni o pięknie i potędze Tatr oraz skłoni Was, aby z wyprzedzeniem dobrze planować kolejne górskie wędrówki.
 
Kupując kalendarz wspieracie ratownictwo w Tatrach.
 
Twoja pomoc ma znaczenie!!!
 
Kalendarz ścienny, pięciokartkowy na spirali o wym. 34 cm x 48 cm.
 
Tradycyjnie zawartość kalendarza stanowi niespodziankę.
 
Nie prowadzimy wysyłki poza granice Polski.
 
Link do aukcji. Sprzedaż będzie odbywać się w partiach po 50 szt.
 
https://allegro.pl/oferta/kalendarz-topr-2022-11535897257
SKODA
SALEWA
PLUS
ICAR
BP
...

TOPR realizuje w 2022 roku zadanie publiczne pod tytułem: utrzymanie gotowości ratowniczej oraz prowadzenie działań ratowniczych w Tatrach o wartości 195.000zł.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Wartość wsparcia 180.000zł.Polska

DOFINANSOWANO ZE SRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA


NAZWA PROGRAMU LUB DOTACJI

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich na Terenie Tatr oraz pasma Spisko – Gubałowskiego, w celu zapewnienia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach poprzez utrzymanie gotowości ratowników górskich, utrzymanie obsługi administracyjnej oraz opracowywanie i udostępnianie komunikatów lawinowych.

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich poprzez utrzymanie gotowości operacyjnej śmigłowca ratowniczego będącego w dyspozycji TOPR oraz wykonywanie z jego użyciem ratownictwa górskiego na obszarze Tatr, pasma Spisko – Gubałowskiego, oraz na wezwanie innych służb na obszarach górskich w szczególności południowej Małopolski.

DOFINANSOWANIE 8 710 000zł

Polska

DOFINANSOWANO ZE SRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA


NAZWA PROGRAMU LUB DOTACJI

Zakup i wyposażenie ratowników górskich TOPR w sprzęt i ekwipunek ratowniczy w celu prawidłowej realizacji działań z zakresu ratownictwa górskiego.

DOFINANSOWANIE 5 888 000zł